Login

Забули свій пароль?
Don't have an account? Sign Up
Важлива інформація для військовозобов’язаних

Розповідаємо, що повинен знати військовозобов’язаний

Хто приймає рішення щодо придатності  військовозобов’язаного до військової служби за станом здоров’я?

Рішення щодо придатності  військовозобов’язаного до військової служби за станом здоров’я приймається  ВЛК при відповідному  ТЦК та СП.

 

Які можливі способи оновлення даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів?

  • Безпосередньо через ТЦК та СП
  • За допомогою застосунку Резерв+
  • У центрі надання адміністративних послуг з отриманням відповідного витягу

 

Який строк дії довідки щодо визначення придатності ?

У мирний час під час визначення призначення резервіста або військовозобов’язаного на особливий період та включення його до складу військових команд для комплектування військових частин (установ) особи проходили  медичний огляд, за результатами якого оформлювалась  довідка з визначенням придатності.

Строк дії такої довідки становить п’ять років.

Таких громадян призивають на військову службу під час мобілізації, на особливий період, за результатами раніше пройдених медичних оглядів та опитування про наявність скарг на здоров’я.

Якщо скарги відсутні, то медичний огляд не проводиться.

 

Який вид повістки можуть вручити військовозобов’язаній особі після проходження ВЛК?

Придатним вручається мобілізаційне розпорядження.

 

Чи проводиться медичний огляд військовозобов’язаним які прибули до ТЦК та СП після набрання чинності Указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим ВРУ, для уточнення своїх облікових даних ?

Медичний огляд не проводиться громадянам, які перебувають на військовому обліку та  прибули до ТЦК та СП після набрання чинності Указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим ВРУ, для уточнення своїх облікових даних.

На медичний огляд громадяни, які уточнили свої облікові дані, викликаються повісткою.

 

У якому випадку військовозобов’язані  направляються на медичний огляд?

На ВЛК направляються особи, які не проходили медичний огляд або в яких закінчився строк дії рішення (постанови) про придатність.


Який строк дії довідки з висновком щодо придатності, якщо  медичний огляд пройдений під час мобілізації та/або воєнного стану?

У такому випадку строк дії довідки з висновком щодо придатності до військової служби — один рік.

 

Чи можуть мобілізувати особу до 25 років?

Так. У випадку, якщо така особа перебуває на обліку в категорії військового обов’язку, як «військовозобов’язаний». Дану обставину може бути підтверджено, зокрема, наявністю у особи Тимчасового військового квитка, який особі було видано у категорії військового обов’язку як «призовник» у мирний час за наслідком проходження ВЛК та визнання особи непридатною у мирний час та обмежено придатною  у воєнний час для проходження військової служби.


Що таке електронний ВОД?

Електронний військово – обліковий документ прирівнюється до паперового та надається у вигляді PDF файлу  та QR коду для зчитування уповноваженими особами.

Юридичну консультацію надає завідувачка відділу з правової роботи виконавчого апарату Обʼєднання профспілок Львівщини Судомляк Ірина Казимирівна.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*