Login

Забули свій пароль?
Don't have an account? Sign Up

ПЕРШЕ ОБ'ЄДНАННЯ ПРОФСПІЛОК ЛЬВІВЩИНИ

            Об’єднання профспілок Львівщини є членською організацією Федерації профспілок України (ФПУ).

Об’єднання профспілок Львівщини (надалі ОПЛ, в минулому Львівська обласна рада професійних спілок) утворено в листопаді 1947 року.

Зародження першої професійної спілки в Західній Україні відноситься до  6 листопада 1817 року. Ця професійна організація робітників виникла у Львові в приватній друкарні Піллера – поліграфіста австро-німецького походження. Спілка отримала назву “Союз взаємодопомоги членів друкарської справи”. На вул.Винниченка,8 встановлена меморіальна дошка до 200-річчя створення першої профспілкової організації на теренах України.

На сьогодні в області налічується 3 тис 276 первинних профспілкових організацій, які об’єднують близько 300 тисяч членів профспілки, із яких більше 55  тисяч – студенти вищих навчальних закладів і більше 16 тисяч – учні ПТУ. Молодь становить третину всього профспілкового членства. У 2008 році при Об’єднанні профспілок  створено Молодіжну раду. В складі Об’єднання профспілок Львівщини 33 обласних галузевих профспілкових організацій.

Найвищим органом Об’єднання є Конференція; у період між конференціями – Рада (155 чол.), повноважним виконавчим органом Об’єднання є Виконавчий комітет (35 чол.).

            Об’єднання профспілок Львівщини у своїй діяльності керується Законом України “Про профспілки, їх права та гарантії діяльності”, Положенням про Об’єднання, рішеннями з’їздів ФПУ, рішеннями Конференції та Ради, Положеннями Регіональних і міських угод.

         Основне завдання Об’єднання – сприяти  правовому забезпеченню діяльності профспілок, які входять в Об’єднання, консолідації та координації їх дій, спрямованих на захист законних соціально-економічних прав та інтересів працівників.

            ОПЛ має легітимне посвідчення №001 від Національної служби посередництва і примирення, що надає право представляти інтереси членів профспілки у взаємовідносинах з органами влади і об’єднаннями роботодавців.

            ОПЛ є незалежним у своїй діяльності від органів державної влади, місцевого самоврядування, роботодавців, політичних партій і рухів.

 Свою роботу з органами виконавчої влади і роботодавців будує на принципах соціального діалогу та Регіональних угод з облдержадміністрацією та об’єднаннями роботодавців, які з 1992 року укладаються постійно.

            Важливими напрямками діяльності Об’єднання профспілок Львівщини є :

  • правовий захист членів профспілки, надання їм безкоштовних юридичних консультацій, захисту їх інтересів у судах та в органах виконавчої влади.

                   Для інформаційного забезпечення своєї діяльності Об’єднання профспілок Львівщини видає газету «Життя і праця»

На території Львівщини функціонують санаторно-курортні заклади ФПУ, ПрАТ “Укрпрофоздоровниця”; туристично-екскурсійні підрозділи ПрАТ“Львівтурист” системи ПрАТ “Укрпрофтур” ФПУ; мережа дитячих оздоровчих таборів галузевих профспілок; готельно-навчальний комплекс по підготовці й підвищенню кваліфікації профспілкових працівників.

Сьогодні в системі профспілок працюють 23 народних доми, Палаців та Будинків культури, в яких діє 98 аматорських творчих колективів, 93 з них удостоєні звання «народний» та “зразковий”. Спілчанам та членам їх сімей надають послуги                            30 профспілкових бібліотек.

Прерогативою Об’єднання залишається питання організації дитячого відпочинку та оздоровлення дітей спілчан. Щороку розробляється Регіональна програма “Дитячий відпочинок”.

Голова Об’єднання профспілок Львівщини – Дацько Роман Михайлович, 1958 р.н., за освітою інженер-технолог, обраний на цю посаду 29 січня 2003 року. Досвід роботи в профспілках з 1984 року, на посадах – інструктора-ревізора, завідуючого відділом, голови обласного комітету профспілки працівників лісових галузей.

Член Президії і Ради Федерації профспілок України.

Отримайте безкоштовну консультацію